Alhambra - ideaalne kaaslane aktiivsele perele
SEAT Alhambra on täiuslik valik aktiivsele ja sportlikule perele. Hispaania brändi uus mahtuniversaal pakub kõvasti rohkem, kui lihtsalt palju ruumi perele, tööle ja hobidele. Tema innovaatiline mitmekülgsus sobib nagu valatult nii pere vajadustega kui ka pikki töösõite tegeva juhi nõudmistega. Täpselt nagu iga SEAT’i puhul, käivad ka siin sportlik karakter ja sõidurõõm käsikäes tasemel kasutamismugavusega.

Tänu üllatavalt dünaamilisele käsitletavusele, võimsusele 140st 200 hobujõuni ning uusimale kõrgtehnoloogilisele varustusele on iga Alhambraga sõidetud kilomeeter tõeline rõõm. Keskmise kütusekuluga ainult 5,5 l/100 km ja CO2 heitmega 143 g/km on Alhambra (2,0 TDI 103 kW/140 hj) oma segmendis esikohal. 

Alhambra on Euroopa jaoks ideaalse suurusega mahtuniversaal. Tänu suurepärasele väljanähtavusele ja lihtsale käsitletavusele on ta uskumatult manööverdamisvõimeline ka linnaliikluses. Pannes selle numbritesse – pikkusega 4,85 meetrit on uus Alhambra 22 cm pikem oma eelkäijast, samas on ta ka 9 cm laiem. Autos on piisavalt ruumi isegi täiskasvanutele, kes istuvad kolmandas reas, kuhu pääsu lihtsustavad suured (soovi korral elektrilised) külgmised lükanduksed. Sisemuse saab kergesti ümber seada 5-, 6- või 7istmeliseks. Ruumi pagasi jaoks on rohkem kui heldelt – viie istekohaga on ruumi 885 l, aga kahekesi sõites lausa 2297 liitrit. Viis istet on mõne hetkega kokku klapitavad, lapseiste või mitugi aga integreeritavad.
Alhambra disain annab selgelt edasi tema dünaamilist iseloomu. Laiad, trimmis proportsioonid, selged jooned ja eristuvad rattakaared annavad talle jõulise väljanägemise. Tema sportlik veetlus on ebatavaline mahtuniversaalide klassis. Katuseluugi pindala on kolm korda suurem kui tavaliselt. Klantsitud küljeprofiil, millesse perfektselt sulanduvad lükanduksed, näitab suurepärast tehnilist täpsust.

Tegelikult on Alhambra oma atraktiivse kesta all uus igas detailis ja varustatud kõrgeimal tasemel tehnoloogiaga. See algab mootorivalikust, kus kõik TSI ja TDI mootorid on varustatud otsesissepritse ja turbolaadimisega. Bensiinimootoritest on valida 110 kW/150 hj ja 147 kW/200 hj vahel ning diiselmootoritest on valikus 103 kW/140 hj ja 125 kW/170 hj.


Alhambrat pakutakse Reference ja Style versioonides. Varustuse hulka kuuluvad adaptiivse valgusjaotusega Bi-Xenon laternad, rehvirõhuandurid, 7 turvapatja, kaasa arvatud juhi põlvepadi, ABS, ESP ja palju muud. Saadaval ka elektrilised lükanduksed ja -tagaluuk ning kolmetsooniline Climatronic kliimaseade.
 

Alhambra on saadaval nii kahe- kui neljaveolisena.

SEAT Alhambra toodetakse Portugalis, Palmelas.