UMMIKUABI
Liigub ise edasi
Sõit liiklusummikus on alati närvesööv, kuid mitte enam. Uus SEAT Ateca mõõdab kaugust teiste sõidukiteni ning kiirendab ja aeglustab vastavalt vajadusele automaatselt, hoides autot oma sõidurajal. Täiendav hädaabisüsteem (Emergency Assist) sekkub, kui juht ohule õigeaegselt ei reageeri.

*Saadaval ainult koos DSG-mootoritega.

PIMENURGA JÄLGIMISSÜSTEEM
Üks silmapaar lisaks
Pimenurga jälgimissüsteem (Blind Spot Detection) hoiatab reavahetusel juhti tagant lähenevate sõidukite eest küljepeeglites asuvate LED-hoiatustuledega, muutes sõidu mitmerealistel teedel märksa ohutumaks. Lisaks lihtsustab see ka parkimiskohalt väljumist, peatades auto, kui selle tagant liigub läbi mõni teine sõiduk või muu takistus, mida juht ei näe.
ISEKOHANDUV KIIRUSHOIDIK
Sünkroonis linnaliiklusega
Iga teekond võib olla nauding ja igapäevased käigud kulgeda vaevatult. Lihtsalt vali sobiv püsikiirus ja jäta liikluse tempot järgiv kiirendamine ja aeglustamine süsteemi hooleks.
ESIKOKKUPÕRKE VÄLTIMISSÜSTEEM JA JALAKÄIJATE KAITSEFUNKTSIOON
Alati valvel
Täiendav abi on alati teretulnud, eriti päevast päeva korduvatel sõitudel. Just sellepärast annab isekohanduv kiirushoidik Sulle hoiatusega märku, kui pikivahe ees liikuva autoga ohtlikult väheneb. Kui Sa sellele ei reageeri, pidurdab esikokkupõrke vältimissüsteem (Front Assist) Sinu eest ise. Jalakäijate kaitsefunktsioon tuvastab teed ületavaid jalakäijaid ning rakendab pidurid vajadusel automaatselt tööle. 
 
LISAFUNKTSIOONID
Juhiabisüsteemide pakett
 
SÕIDURAJA HOIDJA
Sõiduraja hoidja (Lane Assist) aitab Sul oma sõidurajal püsida: kui hakkad sealt välja kalduma, annab süsteem Sulle hoiatusega märku ning parandab automaatselt auto liikumistrajektoori.
KAUGTULEDE AUTOMAATLÜLITUS
Kaugtulede automaatlülituse süsteem (High-beam Assist) lülitab esituled automaatselt ümber kaugtuledelt lähituledele ja vastupidi. Süsteem tuvastab vastutulevad ja ees sõitvad sõidukid ning valgustatud elurajoonid, hoolitsedes selle eest, et Sinu auto esituled teisi liiklejaid ei pimestaks.
LIIKLUSMÄRKIDE TUVASTUSSÜSTEEM
Liiklusmärkide tuvastussüsteem (Traffic Sign Recognition) kasutab oma töös auto esiklaasile paigaldatud kaamerat – selle abil tuvastab süsteem piirkiiruste, möödasõidu keeldude ja teetööde märke ning hoiatab Sind kõige eest, mis ees ootab. Nagu Sinu isiklik kaaspiloot.